Strona startowa
Amazonia 2008
O wyprawie
Galeria Amazonia 2008
Wyprawa do Peru i Amazonii 2010
O wyprawie Peru i Amazonia 2010
Galeria Peru i Amazonia 2010
O Amazonii
Wydarzenia
Autor strony
Zanzibar 2011
O Amazonii


Orchidee – są bardzo dobrze znane przez ich charakterystyczne kwiaty. Mają silny zapach przyciągający owady, które je zapylają. Jedną z osobliwości orchidei jest fakt, że niektóre są zapylane przez ćmy, a tym samym ich zapach jest silniejszy w nocy.


Lilia Wodna – największy kwiat na świecie, mogący osiągnąć 1,8 metra średnicy. Rośnie w spokojnych wodach jezior lub rzek. Mimo dużych rozmiarów, liście są bardzo cienkie i ważą tak niewiele, że mogą unosić się na wodzie. W Amazonii można znaleźć jeziora wypełnione prawie w całości przez lilie co stwarza iluzję twardej podłogi.


Istnieje około 40 różnych gatunków Helikonii. Ich liście w kolorach: żółtym, zielonym, pomarańczowym, czerwonym, różowym i fioletowym są podobne do szczypiec homara. Często kolory mieszają się tworząc niezwykłe kombinacje.


Drzewo kapokowe – jest największym drzewem w dżungli amazońskiej, gdyż może ono rosnąć do 60 metrów, a wysoki pień może liczyć ponad 3 metry średnicy. To wielkie drzewo jest zwykle domem dla wielu gatunków owadów, żab i ptaków. Innym częstym gościem drzewie kapokowym są nietoperze zwabione przez zapach kwiatów drzew.
-  wstecz  -                                            -  czytaj dalej  -
relacje i zdjęcia z nowych podróży przeglądaj także na blogu
Wyprawa do dżungli amazońskiej