Strona startowa
Amazonia 2008
O wyprawie
Galeria Amazonia 2008
Wyprawa do Peru i Amazonii 2010
O wyprawie Peru i Amazonia 2010
Galeria Peru i Amazonia 2010
O Amazonii
Wydarzenia
Autor strony
Zanzibar 2011
Wydarzenia

              O Kampanii

„Pamiątka, która nie krzywdzi” to akcja i konkurs fotograficzny WWF, których zadaniem jest zwiększenie świadomości i uwrażliwienie polskich turystów na problem handlu nielegalnymi pamiątkami wykonanymi z zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Kolczyki z kości słoniowej, torebka ze skóry dzikiego kota, kawałki rafy koralowej – to tylko przykłady pamiątek przywożonych przez turystów. Często są oni nieświadomi konsekwencji, jakie ich zachowanie ma dla przyrody i może mieć dla nich samych. Za wwiezienie na teren Polski pamiątek wykonanych z zagrożonych gatunków zwierząt i roślin grozi do 5 lat więzienia. Dla przyrody rezultaty są znacznie poważniejsze – aż 30 tysięcy gatunków fauny i flory na całym świecie zagrożonych jest wymarciem właśnie z powodu nielegalnego handlu pamiątkami.

Wyprawa do dżungli amazońskiej
 Konkurs polegał na zrobieniu zdjęcia roślinie lub zwierzęciu w jego naturalnym środowisku.
Ponad 30 000 gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem z powodu międzynarodowego handlu żywymi okazami i przedmiotami z nich wykonanymi. Nie przywoź z wakacji pamiątek z chronionych gatunków - zrób zdjęcie!

Bardzo się cieszę, że takie akcje jak „Pamiątka, które nie krzywdzi” istnieją i ze mogę być ich częścią. Podczas lipcowej prowokacji na lotnisku zostałam złapana z walizką nielegalnych pamiątek, żeby pokazać Polakom jak nieprzyjemne mogą być konsekwencje próby przewożenia do Polski przedmiotów zrobionych z dzikich zwierząt. W ten sposób razem z WWF zwróciliśmy uwagę Polaków na przemyt nielegalnych pamiątek Wierzę, że takie akcje przyczyniają się do zmniejszenia handlu zagrożonymi gatunkami i cierpienia zwierząt - mówi Beata Pawlikowska.

-  wstecz  -                                               - O Organizacji WWF
                                                                                       czytaj dalej -   

źródło: http://www.wwfpl.panda.org

Wyprawa do dżungli amazońskiej